Dodatkowe punkty za szczepienia przy rekrutacji do przedszkola!

Przy rekrutacji do przedszkola będą przyznawane dodatkowe punkty za przejście obowiązkowych szczepień ochronnych – zdecydowali radni w Piastowie niedaleko Warszawy. Nad podobnymi regulacjami pracują już radni z innych dużych miast w Polsce.

Fot. Pixabay

Nad projektem uchwały pracują już radni z Warszawy, Katowic, Gdańska czy Łodzi i większości radni są zgodni, że takie regulacje powinny zostać podjęte.

Są jednak wątpliwości w tej sprawie. Pierwszą zgłosił wojewoda Częstochowski, który zapytał czy dzieci nieszczepione mogłyby nie dostać się do żadnego przedszkola. „Dziennik Gazeta Prawna” zacytował radnych z tego miasta, którzy mówią, że nie ma takiego zagrożenia.

Drugą wątpliwość zgłosił MEN. Zaznaczył, że projekt może być naruszeniem konstytucji w sprawie równego dostępu do nauki.

We Wrocławiu powstał natomiast ruch, który zbiera podpisy, by Sejm zajął się ustawą z góry narzucającą taki obowiązek wszystkim przedszkolom w kraju. By posłowie podjęli czynności w tej sprawie potrzeba 100 tys. podpisów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c