Dodatkowe sankcje dla Iranu, prośba o pomoc z NATO. Donald Trump wygłasza przemówienie

„Tak długo jak będę prezydentem USA, Iran nie będzie posiadał broni jądrowej. Dzień dobry” – zaczął konferencję Donald Trump.

Donald Trump. Fot. Domena publiczna

Donald Trump wyjaśniał to, co obserwujemy w ostatnich dniach oraz dał nadzieję na deeskalację.

Jak mówił Donald Trump „Iran był wiodącym sponsorem terroryzmu. Ich badania nad bronią jądrową są zagrożeniem dla cywilizowanego świata”. Dodał też, że „Generał Sulejmani szkolił armię terrorystów (…), napędzał wojnę domową, tworzył ładunki wybuchowe (…), to on doprowadził to ataku na ambasadę i planował następne”.

Prezydent wspomniał też o sankcjach, które mają zostać utrzymane, być może też wprowadzi następne. Wyjaśnił też czemu USA wyszło z paktu atomowego. Donald Trump powiedział, że „Wrogość Iranu wzrosła po 2013 roku, kiedy podpisano porozumienie jądrowe, dzięki któremu kraj ten uzyskał miliardy dolarów”. Według prezydenta USA to własnie za te pieniądze Iran się dozbrajał.

„Dzisiaj mam zamiar poprosić NATO, żeby zaangażowało się mocniej na Bliskim Wschodzie” – powiedział prezydent USA. Na koniec dodał, że „Stany Zjednoczone są gotowe przyjąć opcję pokojową”, co jest odczytywane, jako gest wyciągniętej ręki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.