Dramatyczna akcja ratunkowa. Mężczyzna wyłowiony z Wisły. Nie wie, jak się tam znalazł, nie miał dokumentów

W minioną niedzielę o godzinie 8.00 patrol motorowodny Komisariatu Rzecznego Policji wyłowił z Wisły wyczerpanego mężczyznę. Jak się później okazało obywatel Ukrainy nie był w stanie podać okoliczności w jakich znalazł się w wodzie.

Fot. Komisariat Rzeczny Policji

Kilka minut po godzinie 8.00 policjanci z Komisariatu Rzecznego otrzymali informację o osobie unoszonej przez nurt pomiędzy mostem Gdańskim, a mostem Grota Roweckiego. To miejsce przy takim niskim stanie wody w Wiśle jest szczególnie niebezpieczne z uwagi na liczne kamienne rafy.

Patrol motorowodny zauważył mężczyznę około 300 metrów przed mostem Grota Roweckiego. Tonący walczył z silnym nurtem, wielokrotnie znikając pod powierzchnią wody. Policjanci wyłowili wyczerpanego i wychłodzonego mężczyznę i udzielili mu niezbędnej pierwszej pomocy w tym zabezpieczenia termicznego. Po rozpytaniu mężczyzna okazał się obywatelem Ukrainy.

Niestety nie był w stanie wytłumaczyć jak i kiedy znalazł się w wodzie. Nie posiadał też przy sobie żadnych dokumentów. Po dopłynięciu do portu Komisariatu Rzecznego mężczyznę przekazano załodze Pogotowia Ratunkowego, która niezwłocznie przewiozła poszkodowanego do szpitala.

Źródło: Policja


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c