Dramatyczna akcja ratunkowa. Ranna kobieta doczołgała się do drzwi i zaczęła pukać

Po północy kobieta schodząca klatką schodową bloku w Piasecznie usłyszała i zareagowała na odgłosy lekkiego pukania dochodzącego zza drzwi, gdzie samotnie mieszkała starsza kobieta. O swoich obawach powiadomiła oficera dyżurnego komendy w Piasecznie.

Fot. Shutterstock

Mieszkanka bloku w centrum Piaseczna wracając tuż po północy z pracy, zza drzwi jednego z mieszkań usłyszała lekkie pukanie. Zawróciła i próbowała nawiązać kontakt ze swoją starszą sąsiadką. Jednak ta nie otwierała jej i nie odpowiadała.

Natomiast nadal dobiegało lekkie pukanie. Bez dalszego wahania sięgnęła po telefon i o swoich obawach powiedziała oficerowi dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Natychmiast pod wskazanym blokiem znaleźli się funkcjonariusze z wydziału prewencji. By dostać się do mieszkania o pomoc poprosili strażaków. Po wyważeniu okna wewnątrz mieszkania policjanci zastali leżącą przy drzwiach 83-latkę. Wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe, oraz rodzinę kobiety. Kobieta była przytomna, powiedziała, że kilka godzin wcześniej potknęła się o dywan i przewróciła. Nie mogła się podnieść o własnych siłach. Doczołgała się więc do drzwi licząc, że ktoś ją usłyszy.

Autor: nadkom. Jarosław Sawicki/ea


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.