Drogowcy usuną tablice i krzyże upamiętniające ofiary wypadków drogowych

Zarząd Dróg Miejskich od kilku lat regularnie usuwa z poboczy i sąsiedztwa dróg krzyże, znicze czy inne obeliski jako zajmujące pas drogowy. Te, które jeszcze istnieją, wcześniej czy później zostaną usunięte – informuje portal TuTargówek.pl

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Portal informuje, że ZDM zaczyna akcję usuwania miejsc pamięci przy ulicach. Te bowiem nie tylko zagrażają bezpieczeństwu ruchu samochodowego (szczególnie, jeżeli są postawione przy drodze), ale również, czesto pozostawione bez opieki, stają się zagrożeniem dla rowerzystów i pieszych. Potłuczone szkło ze zniczy i zniszczone tablice nie są rzadkością.

„Zarząd Dróg Miejskich jest zobowiązany do usuwania takich pamiątek z pasa drogowego. – Wiemy, że to rzeczy ważne dla niektórych, dlatego są one składowane w naszym magazynie, skąd można je odbierać” – mówi portalowi TuTargówek Karolina Gałecka, rzecznik ZDM – „Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów, które mówią, że w pasie drogowym nie mogą znajdować się przedmioty niezwiązane z ruchem. Nie usuwamy ich natychmiast, dając czas na oswojenie się z żałobą, jednak po pewnym czasie muszą one zniknąć z pobliża dróg. Najczęściej to efekt naszych kontroli, jednak zdarza się i tak, że zgłaszają takie miejsca mieszkańcy. To jednak sporadyczne przypadki.”

To czy powinno czcić się miejsca w których zginęli ludzie jest kwestią dyskusyjną. Inną sprawą jest to, ze ZDM po prostu musi usuwać takie rzeczy, ponieważ na chodniku i ulicy nie może być rzeczy, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu (jak tzw. „potykacze”).


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.