Druga fala w Europie z ogromnym wzrostem. W Polsce spadła śmiertelność

W całej Europie zwiększyła się liczba przypadków i już teraz można mówić o rekordach zakażeń. Jest też dobra wiadomość. Wszędzie zmalał wskaźnik śmiertelności, również w Polsce.

Fot. Shutterstock

Jak informuje Bloomberg, który prześledził dane najwyższy wskaźnik jest we Włoszech, wynosi 13,8 proc., ale i tak spadł po szczycie. W Wielkiej Brytanii natomiast wynosi 12,8 proc. wobec 15,7 proc. Ten rekordowy wskaźnik padł 26 kwietnia. W Szwecji, która nie stosowała żadnych blokad na gospodarkę wynosi zaledwie 6,8 proc., ale w maju było to aż 12,6 proc.

Przy tych danych Polska znajduje się na końcu, choć i tak zmarło u nas blisko 2 tys. osób. Największy wskaźnik był w maju i wyniósł 5 proc. Obecnie to mniej niż średnia na świecie (3,5 proc.). U nas wynosi 3,2 proc.

Jak zauważają eksperci jest to zarówno zasługa wprowadzenia lockdownu i obostrzeń wtedy, jak i lepszego przygotowania obecnie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c