Dumanowski Wita Szostaka

„Zapraszamy na spotkanie z Witem Szostakiem z okazji premiery książki DUMANOWSKI. (…) jakoweś fata ciągną nas w przepaść (…) Gość specjalny Jan Klata, spotkanie poprowadzi Michał Olszewski” – pisze Wydawnictwo Powergraph.

Fot. Materiały prasowe

Dumanowski jest alternatywną opowieścią o polskiej historii, próbą przyjrzenia się, co w naszych mitach jest niezmienne, a co przelotne i przypadkowe. Wit Szostak dekonstruuje nasze mity narodowe, z subtelnym humorem i ironią kreśli opowieść o codziennym zmaganiu się ze sobą, niespełnieniu, przemijaniu i rozpadzie porządku, który przestaje być potrzebny.

Wit Szostak – pisarz, filozof. Autor powieści m.in. Sto dni bez słońca (2014) nominowanej do Paszportów Polityki. Za powieść Fuga (2013) otrzymał nominację do Nagrody Nike.

DUMANOWSKI to drugi tom trylogii krakowskiej. Pierwsza część CHOCHOŁY – historia wielopokoleniowej krakowskiej rodziny została wznowiona we wrześniu br. Tom trzeci FUGA ukaże się niebawem.

W inicjujących Trylogię krakowską Chochołach Wit Szostak dekonstruuje mit rodziny, w Dumanowskim mity kreujące polską tożsamość narodową, przedmiotem zamykającej Fugi jest „ja”. Nawiązując do realizmu magicznego, oddaje on hołd literaturze jako sztuce kreacji fantastycznych światów i obnażających prawdę rzeczywistości opowieści. Katarzyna Kaczor, Uniwersytet Gdański

Dziś, 20 listopada (wtorek), godz. 20.00.
Agora, ul. Czerska 8/10 (wejście od ulicy Czerniakowskiej)

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.