Duże utrudnienia WKD do końca wakacji. Część ruchu całkowicie wstrzymana!

Warszawska Kolej Dojazdowa – od 1 lipca do 31 sierpnia – będzie prowadziła remont toru na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów. Ruch pociągów pomiędzy stacjami Warszawa Śródmieście WKD a Warszawa Zachodnia WKD zostanie wstrzymany, a na pozostałym odcinku będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu kolejowego. Bilety WKD będą honorowane w wybranych liniach autobusowych, tramwajowych i pociągach SKM.

Fot. ZTM

Fot. ZTM

Od 1 lipca do 31 sierpnia WKD będzie remontowała tor numer 2 na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów.

Pociągi WKD nie będą kursowały na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Zachodnia WKD. Pomiędzy Warszawą Zachodnią WKD a Opaczą będzie kursował pociąg wahadłowy z przesiadką na stacji Opacz do pociągów jadących do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska. Ruch pociągów na odcinkach Komorów – Milanówek Grudów i Komorów – Grodzisk Mazowiecki Radońska zostanie utrzymany z przesiadką w Komorowie do autobusów komunikacji zastępczej.

Pomiędzy Warszawą Zachodnią WKD a Komorowem pociągi w obu kierunkach będą kursowały po torze numer 1, który standardowo jest wykorzystywany przez pociągi jadące z Warszawy do Milanówka i Grodziska Mazowieckiego.

Zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy codziennie będą kursowały na trasie: Warszawa Śródmieście WKD – Al. Jerozolimskie – Komorów WKD, a w dni powszednie w godzinach szczytu komunikacyjnego dodatkowo na trasie: Warszawa Śródmieście WKD – AL. Jerozolimskie – Pruszków WKD.

Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów WKD i autobusów zastępczych są dostępne na stronie Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Honorowanie biletów w okresie 1 lipca – 31 sierpnia 2016 roku

Bilety WKD będą honorowane:

w pociągach:

 • SKM S1 – na odcinku Warszawa Śródmieście – Pruszków
 • SKM S2 – na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Al. Jerozolimskie
 • SKM S3 – na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Al. Jerozolimskie
 • Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Śródmieście / Warszawa Centralna – Grodzisk Mazowiecki;

w autobusach linii:

 • 127 – na odcinku Centrum – PKP WKD Al. Jerozolimskie
 • 158 – na odcinku Centrum – CH Reduta
 • 159 – na odcinku Pl. Starynkiewicza – CH Blue City
 • 178 – na odcinku Rondo Zesłańców Syberyjskich – PKP WKD Al. Jerozolimskie
 • 187 – na odcinku Dw. Zachodni – Łopuszańska
 • 191 – na odcinku Rondo Zesłańców Syberyjskich – PKP WKD Al. Jerozolimskie
 • 208 – na odcinku PKP WKD Al. Jerozolimskie – Rondo Zesłańców Syberyjskich
 • 517 – na odcinku Centrum – Łopuszańska
 • 717 – na odcinku Dw. Zachodni – Norwida (Piastów)
 • N35 – na odcinku Centrum  – Łopuszańska
 • N85 – na odcinku Centrum – Pruszków Os. Staszica;

w tramwajach wszystkich linii na odcinku Pl. Zawiszy – Dw. Centralny.

Zasady honorowania biletów WKD w autobusach, tramwajach i pociągach SKM:

 • pasażerowie, którzy rozpoczynają podróż w pojazdach ZTM na podstawie biletów jednorazowych WKD (papierowych kasowanych w kasownikach elektronicznych) są zobowiązani do skasowania biletu odręcznie, czyli wpisania w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika daty i godziny rozpoczęcia podróży. Brak danych (wpisana odręcznie data i godzina rozpoczęcia podróży) na bilecie jednorazowym WKD będzie podstawą do nałożenia na pasażera opłaty dodatkowej za brak odpowiedniego i ważnego biletu
 • bilet jednorazowy WKD, skasowany w pociągu WKD, jest ważny na dalszy przejazd pojazdami ZTM wyłącznie w strefie czasowej określonej na bilecie (do czasu przejazdu nie wlicza się czasu przesiadki na przystanku Opacz – tj. 11 minut).

Bilety WKD są także honorowane w pociągach Kolei Mazowieckichna odcinku Warszawa Śródmieście / Warszawa Centralna – Grodzisk Mazowiecki. Szczegółowe informacje o zasadach honorowania biletów WKD w KM są dostępne na stronie Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Bilety ZTM, w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” (oprócz 20-minutowych i jednorazowych przesiadkowych), są ważne w pociągach WKD na odcinku Warszawa Zachodnia – Opacz oraz w autobusach komunikacji zastępczej WKD na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Żywiecka. Odcinki te znajdują się w I strefie biletowej ZTM.

Bilety ZTM muszą być wcześniej skasowane lub aktywowane. W pociągach WKD i autobusach zastępczych WKD nie ma możliwości kasowania i aktywowania biletów ZTM.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c