Dwa razy uciekał z oddziału covidowego. Drugi raz o niemal nie skończyło się tragicznie

Kontrola w miejscach zamieszkania osób objętych kwarantanną to od ponad roku codzienne zadania policjantów w trakcie służby. Funkcjonariusze interweniują również wobec osób opuszczających szpitalne oddziały covidowe. Taka sytuacja miała miejsce w minioną sobotę rano.

Fot. Policja

W sobotni poranek dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie ze szpitala o mężczyźnie, który wyszedł z oddziału covidowego, gdzie został skierowany na izolację. Informację o pacjencie dyżurny przekazał policjantom z wydziału prewencji pełniącym służbę na terenie miasta. Mężczyzna został odnaleziony na ul. S. Duboisa, podczas interwencji policjanci stosowali środki ostrożności podczas kontaktu z 50-latkiem.

O odnalezionym pacjencie powiadomiono zespół ratownictwa medycznego, załoga odwiozła 50-latka z powrotem na oddział. „Uciekinier” nie odpuścił i jeszcze tego samego dnia, późnym wieczorem znowu próbował wyjść z oddziału. Tym razem mężczyzna otworzył okno na I piętrze i wyskoczył upadając na wybetonowane podłoże. Na szczęście dla 50-latka odniesione obrażenia nie zagrażały jego życiu. Na temat zajścia z 50-latkiem policjanci przygotowali dokumentację która zostanie przekazana do PSSE w Ostrowi Mazowieckiej.

Źródło: mł.asp Marzena Laczkowska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c