Dwóch mężczyzn napadło na obywatela Ukrainy na dworcu Wileńskim

Dwaj mężczyźni napadli na pokrzywdzonego i okradli go. Całe zdarzenie zaobserwował pracownik monitoringu, który natychmiast poinformował Policję. Sprawcy wkrótce po zdarzeniu zostali zatrzymani. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Paweł K. oraz Łukasz K. zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za rozbój na obywatelu Ukrainy. Sąd zastosował wobec nich 2 miesięczny areszt.

Do wymienionego zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 23.00. w rejonie Dworca Wileńskiego. Pokrzywdzony został pobity przez dwóch mężczyzn, gdy upadł na ziemię, napastnicy zaczęli przeszukiwać jego kieszenie. Ukradli mu pieniądze, złoty łańcuszek, dwa telefony oraz dokumenty. Na koniec zabrali mu również kurtkę. Straty jakie poniósł mężczyzna wyniosły 1600 złotych.

Całe zdarzenie zaobserwował pracownik obsługujący monitoring. Informacja o napadzie natychmiast została przekazana funkcjonariuszom z komisariatu kolejowego. Ci już wkrótce zatrzymali pierwszego z opisanych sprawców. Okazał się nim 41-letni Paweł K.

Drugi z rozbójników – 31-letni Łukasz K. wpadł w ręce policjantów z północnopraskiej patrolówki. Przy mężczyznach znaleziono część przedmiotów należących do pokrzywdzonego. Obaj zatrzymani trafili do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w ich organizmie.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty dokonania rozboju na 39-latku. Paweł K. odpowie w warunkach recedywy.

Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Za rozbój zgodnie z kodeksem karnym grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.