Dzieci wypadły z łyżki ładowacza. 5-latek nie żyje

W miejscowości Zagórze doszło do tragicznego wypadku. Dwoje dzieci wypadło z łyżki ładowacza ciągnika rolniczego, Niestety pomimo reanimacji 5-latek zmarł. Drugi 6-letni chłopiec został przewieziony do szpitala.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W miejscowości Zagórze w powiecie przysuskim, na prywatnej posesji 70-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym przewoził w łyżce ładowacza, która znajdowała się z przodu ciągnika, dzieci w wieku 5 i 6 lat.

W pewnym momencie dzieci wypadły z łyżki i na skutek zdarzenia 5-letni chłopiec pomimo reanimacji zmarł. Natomiast drugi 6-letni chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Mężczyzna który kierował ciągnikiem był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Podwórze gospodarstwa rolnego jest codziennym miejscem pracy rolnika, a jednocześnie to tu koncentrują się często zabawy dzieci i życie rodzinne. W trakcie zabawy często dochodzi do upadków z drabiny, pogryzienia przez zwierzęta, skaleczenia, oparzenia, porażenia prądem, zatrucia środkami ochrony roślin. Zdarza się również, że dzieci wchodzą na maszyny rolnicze. A to już krótka droga do nieszczęśliwego zdarzenia. Pamiętajmy, że korzystanie z pojazdów i urządzeń rolniczych nie zwalnia nas od należytej opieki nad dziećmi. Najmłodsi nie powinni pomagać, czy przebywać w okolicznościach, które mogą zagrażać ich życiu i zdrowiu. Chrońmy dzieci przed niebezpiecznymi zabawami przy maszynach rolniczych. Od naszej odpowiedzialności zależy życie innych.

Od początku roku na Mazowszu doszło do 10 zdarzeń w gospodarstwach z udziałem osób i maszyn rolniczych.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/NC/KK


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c