„Dziecko już zakopane”. Wiadomość SMS postawiła na nogi policję z całego województwa

15-latka chcąc być „trendy” w mediach społecznościowych wysłała nietypową wiadomość. Pozornie niewinny żart zakończył się zaangażowaniem w działania wielu policjantów z kilku komend Policji. Teraz nastolatka stanie przed sądem. Publikujemy tekst, jako ostrzeżenie przed powielaniem tego pomysłu.

Fot. Policja

Do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosiła się mieszkanka Koła, która poinformowała, że otrzymała nietypową wiadomość. Zaniepokojona jej treścią postanowiła zgłosić ten fakt na Policję. Kobieta oświadczyła, że na swój telefon komórkowy otrzymała wiadomość od nieznanego jej numeru komórkowego o treści „dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy”.

Z uwagi na powagę zapisanych treści, policjanci podjęli próbę ustalenia nadawcy wiadomości. Wiązało się to z zaangażowaniem w działania wielu mundurowych z różnych jednostek Policji. Po kilkugodzinnej współpracy, udało się namierzyć nadawcę informacji.

Po nawiązaniu kontaktu z użytkownikiem telefonu, okazało się, że nikomu nic się nie stało i niczyje życie nie jest zagrożone. Był to “wygłup” 15-latki. Jak się okazało, nastolatka nierozważny pomysł zaczerpnęła z aplikacji „Tik-Tok”. Powiedziała, że od jakiegoś czasu zagraniczni „tiktokerzy” prześcigają się w filmikach, w których pokazują wysyłane do przypadkowo wybranych osób wiadomości o różnej treści i „ekscytują” się ich reakcjami. 15-latka postanowiła skorzystać z tego pomysłu. Nie zdawała sobie jednak sprawy, że wymyślone hasło może wiązać się z tak poważnymi konsekwencjami. Dziewczyna będzie musiała tłumaczyć się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich ze swojego „wygłupu”.

Internet to ogromna skarbnica wiedzy. Ważne, by uświadamiać dziecko jak bezpiecznie korzystać z jego dobrodziejstw i uczulać na zagrożenia i niewłaściwe zachowania innych użytkowników. Pamiętajmy, że to przede wszystkim rola rodzica, by aktywnie uczestniczyć w życiu dziecka, również tym wirtualnym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c