Dziecko potrącone na pasach obok szkoły. Pomocy udzielili mu świadkowie

Niedaleko szkoły podstawowej na ul. Umińskiego doszło do wypadku. Kierowca samochodu marki BMW najprawdopodobniej nie zauważył dziecka na pasach i potrącił je.

Fot. Paweł Trojak / Facebook

Fot. Radny Gocławia Paweł Trojak / Facebook

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na prawym pasie zatrzymał się samochód, który przepuścił chłopca. Kierowca jadący lewym pasem nie zatrzymał się i doszło do potrącenia. Kierowca był trzeźwy.

Z informacji do jakich dotarł portal TVN Warszawa wynika również, że zanim przyjechała karetka pogotowia, pomocy dziecku udzielili świadkowie wypadku, którzy je reanimowali. Okoliczności zdarzenia, jak i przyczyny będzie wyjaśniać policja. W sprawie przejścia wielokrotnie interweniowali również radni m.in. Dariusz Lasocki, który otrzymał odpowiedź, że przejście jest już odpowiednio oznakowane.

Jutro o 8.00 rano mieszkańcy mają organizować protest. Będą domagać się lepszych oznaczeń przejścia lub zainstalowania sygnalizacji.

Protest odbędzie się jutro w godzinach 8:00-8:15 na pasach przy Szkole Podstawowej przy ulicy Umińskiego 6:

Spontaniczny protest przeciwko bezczynności miasta i policji na zagrożenia i piratów drogowych. Znów potrącono tu dziecko wracające ze szkoły! Zaczynamy o 8.00 i przez 15 minut przechodzimy przez pasy w tym miejscu. Dla chcących, ale o 8 zajętych gdzie indziej powtórka akcji o g. 17-17.15. Kto ma kamizelkę odblaskową, niech założy.” – piszą organizatorzy protestu


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c