Dziecko włożyło głowę między filary tarasu widokowego. Utknęło

W dniu 01.08.2021r. o godzinie 18:23 do SK KM PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie, dotyczące dziecka lat 4, które włożyło głowę miedzy betonowe filary.

kpt. Stefański Michał

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP, Kierujący Działaniami Ratowniczymi udał się na rozpoznanie. Ustalono, że na tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki na 30 piętrze dziecko włożyło głowę pomiędzy betonowe słupki balustrady i nie mógło jej wyciągnąć.

Działania zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ciągłym wsparciu psychicznym dziecka. Betonowe słupki oraz główkę dziecka posmarowano olejem roślinnym, następnie odpowiednio ułożono główkę dziecka i udało się ją uwolnić.

Dziecko natychmiast zostało przekazane w ręce mamy. Rodzice odmówili pomocy medycznej dla dziecka. Chłopiec czuł się dobrze i dostał od strażaków, maskotkę „misia ratownika”. Działania prowadzone były bez użycia sprzętu. Na tym etapie działania PSP zakończono.

Tekst: mł. ogn. Krupka Marcin


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c