Dzięki czytelnikom Warszawy w Pigułce udało się pomóc 1 000 000 polskich dzieci! Dziękujemy!!!

Niedawno informowaliśmy o zbiórce podpisów pod petycją, która ma na celu zniesienie progu dochodowego do otrzymania świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Dzięki naszym czytelnikom udało się zebrać pod nią aż 6 000 podpisów! Dziękujemy!

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Obecnie próg dochodowy wynosi 725 zł na osobę. Oznacza to w praktyce, że jeśli rodzic wychowujący dziecko pracuje zawodowo to rodzic płacący alimenty jest bezkarny. Nie rośnie mu bowiem dług w funduszu alimentacyjnym.

Podziękowania otrzymaliśmy również od Pani Joanny Łukaszewicz z Fundacji „Dla Naszych Dzieci”, która jednocześnie ogłasza, jakie działania dalej będą podejmowane:

„16 grudnia o godzinie 10.00 na ręce Pani Minister Elżbiety Rafalskiej, wraz Panią Poseł Małgorzata Gosiewską złożona zostanie petycja do Pani Premier Beaty Szydło, podpisana przez ponad 6000 osób, którym nie jest obojętny los ponad 1 000 000 Dzieci, które są bez wsparcia Państwa i pozbawione jakiejkolwiek pomocy w egzekucji wyroków wydanych w imieniu RP, zasadzających alimenty na ich utrzymanie. W dniach 5-6 grudnia 2015 odbyła się ogólnopolska akcja zbierania podpisów pod Apelem o zniesienie progu kwotowego 725PLN uprawniającego do wypłaty świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego. W imieniu Stowarzyszenia DLA NASZYCH DZIECI, koordynatorów Akcji, zapraszamy do wsparcia nas i nagłośnienia tego faktu.”

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]