Dzielnicowi uratowali starszą kobietę, której groziło zamarznięcie. „Kilkanaście dni w domu bez ogrzewania”

Policjanci z Posterunku w Zalesiu Górnym udzielili pomocy starszej kobiecie, która od kilkunastu dni przebywała w domu bez ogrzewania. Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Pamiętaj czasem wystarczy jeden telefon, by uratować komuś życie.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Każdego roku, w naszym kraju odnotowywane są przypadki śmierci osób bezdomnych lub samotnych. Ich przyczyną jest najczęściej wyziębienie organizmu związane z niskimi temperaturami. W ramach sowich obowiązków służbowych dzielnicowi z Zalesia Górnego, zbierali informacje i docierali do osób, które szczególnie teraz podczas silnych mrozów mogły znaleźć się w niebezpieczeństwie.

Jedną z takich osób była starsza kobieta, którą dzielnicowy wraz z policjantką z patrolówki odnaleźli w jednym z domów na terenie Zalesia Górnego. Jak wynika z policyjnych ustaleń kobieta przebywała w nieogrzewanym mieszkaniu już od początku zimy, a sytuacja materialna uniemożliwiała jej również zakup jedzenia. Mundurowi natychmiast udzielili jej pomocy. Wezwano nie tylko pogotowie, ale również powiadomiono i poproszono o pomoc Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Panią Sołtys. Dzięki ich zaangażowaniu starszej kobiecie została udzielona niezbędna pomoc materialna oraz ubezpieczenie społeczne.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie nam informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Nasze służby patrolowe zareagują na każde wezwanie. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy bezdomnym.

Pamiętaj – ten jeden telefon może ocalić ludzkie życie. Widząc osobę śpiącą na przystanku komunikacji miejskiej, parkowej ławce lub w altanie śmietnikowej – nie wahaj się! Wybierz numer 112 (telefony komórkowe) lub 997 (aparaty stacjonarne). Twoja informacja może być bezcenna – jak ludzkie życie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.