Dzielnicowy uratował życie mężczyźnie w czasie wolnym od służby

Dzielnicowy z komisariatu policji w Karczewie, mł. asp. Marcin Cieśluk, w czasie wolnym od służby uratował życie mężczyźnie. 30-letni funkcjonariusz pracuje w policji od 10 lat. Od 5 lat jest dzielnicowym w Karczewie.

Fot. KSP

Fot. KSP

Było niedzielne popołudnie. Funkcjonariusz Policji w czasie wolnym od służby spacerował z rodzina ulicą Andriollego w Otwocku. W pewnym momencie minął go mężczyzna w wieku około 45 lat. Nagle mężczyzna przewrócił się na chodnik i przez dłuższą chwilę nie podnosił się.

Pomimo wielu świadków tego zdarzenia tylko mł. asp. Marcin Cieśluk bez chwili zastanowienia ruszył mężczyźnie na pomoc. Sprawdził reakcje poszkodowanego. Mężczyzna nie odpowiadał, nie reagował na bodźce i nie oddychał.

Policjant natychmiast udrożnił drogi oddechowe poszkodowanego, a następnie przystąpił do uciskania klatki piersiowej. Czynność tą prowadził do czasu przywrócenia mężczyźnie prawidłowego oddechu. Mł. asp. Marcin Cieśluk ułożył mężczyznę w pozycji bocznej ustalonej i czekał na przyjazd wykwalifikowanych służb medycznych. Po kilku minutach karetka pogotowia zabrała poszkodowanego do szpitala.

sd/aw


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c