Dziś manifestacja górników, kolejarzy i pracowników zbrojeniówki! Może być nawet 15 tys. osób!

Między godziną 12, a 14 manifestować będzie nawet 15 000 osób! Manifestować mają górnicy, kolejarze, hutnicy pracownicy zbrojeniówki, a ostatnio mówi się, że dołączyć do nich także służba zdrowia.

Finał Ogólnopolskich Dni Protestu w Warszawie - 14 września 2013 r. Fot. solidarnoscgornicza.org.pl

Finał Ogólnopolskich Dni Protestu w Warszawie – 14 września 2013 r. Fot. solidarnoscgornicza.org.pl

Na stronie organizatorów czytamy: „22 października w Warszawie odbędzie się organizowana przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy (MKPS) Regionu Śląsko-Dąbrowskiego manifestacja górników, pracowników sektora zbrojeniowego oraz innych branż. Przyczyną protestu jest niewypełnienie zapisów porozumienia z 17 stycznia, za co odpowiada rząd. Równocześnie, na ulicach 100 miast, związkowcy rozdadzą ulotki informujące o innych niespełnionych obietnicach koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.”

Jak twierdzą górnicy, 17 stycznia podpisano porozumienie, które miało gwarantować m.in. utrzymanie ich miejsc pracy i które nie jest dotrzymywane. Związkowcy mają spotkać się przed KPRM w Al. Ujazdowskich i przejść pod Wiejską. Ewa Gawor, Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie powiedziała w rozmowie z PAP, że z dokumentów, jakie złożyli demonstranci wynika, ze w manifestacji będzie uczestniczyć 15 tys. osób. Demonstracji będą towarzyszyć inne w ok. 100 miastach i miasteczkach w całym kraju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.