Dziś metro pojedzie częściej. Na linię M1 wyjeżdżają aż 42 pociągi

„W środę 27 czerwca w czasie szczytu porannego na I linii będziemy prowadzić ruch pociągów z następstwem czasu około 2 minut (obecnie następstwo w szczycie porannym wynosi około 2 min. 20 sek.). Wprowadzimy na linię 6 pociągów więcej niż zwykle, tym samym M1 będzie obsługiwana 42 składami” – informuje warszawskie metro.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jest to próba sprawdzenia możliwości jazdy z następstwem czasowym mniejszym niż obecnie.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że otwarcie kolejnych odcinków M2 może generować zwiększone zapotrzebowanie na przewóz również na linii M1. Z tego też powodu prowadzone testy mają przygotować nas do obsługi większej ilości pasażerów, ale także zweryfikować przyjęte w latach 80. minionego wieku założenia techniczno-eksploatacyjne.

Obroty składów na stacjach końcowych (Kabaty i Młociny) będą realizowane z wykorzystaniem dodatkowych maszynistów, tak aby skrócić czas potrzebny na zmianę kabiny.

Zakładamy możliwość dynamicznej reakcji w przypadku wystąpienia zdarzeń szczególnych. Celem będzie utrzymanie w miarę płynnego ruchu na części linii nie wyłączonej z ruchu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.