Dziś ruszyła linia T. Zobaczcie nagranie z środka i poznajcie historię zabytkowego taboru [WIDEO]

W Warszawie ruszyła zabytkowa linia „T”. Przez wakacyjne weekendy na wspólną podróż zabytkowym wagonem przez Warszawę zaprosi przewodnik. Odjazdy z pl. Narutowicza o godz. 13.00, 14.30, 16.00 oraz o 17.30. Dodatkowo w kursach o godz. 12.00, 13.30, 15.00, 16.30 oraz o 18.00 będzie można spotkać multimedialny wagon promocyjny, w którym połączono styl retro z nowoczesną techniką.

Dzisiejszy kurs zaczęliśmy w al. Waszyngtona. To pierwszy tramwaj na który nie tylko nie trzeba mieć biletu, ale także dostaje się go na pamiątkę od konduktora. Wojciech Górnikiewicz, Sekretarz Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie opowiedział nam o zabytkowym składzie i o tym, jaką rolę odgrywał on w historii komunikacji.

Tramwaj jeździ an trasie PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Zieleniecka (wybranymi kursami: al. Waszyngtona – WIATRACZNA – Grochowska) – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA.

Podczas szczytu NATO, 9 lipca linia będzie zawieszona, a w czasie Światowych Dni Młodzieży, w dniach 23-24 lipca zamiast linii T uruchomiona zostanie linia specjalna DM1.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c