Dziś tęczowy piątek! Będzie protest pod ministerstwem

Dziś w szkołach odbywa się Tęczowy Piątek. Inicjatywa jest odbierana dwojako z jednej strony jako krok w stronę akceptacji wobec młodzieży LGBT,  a z drugiej jako ideologiczna propaganda.

Fot. Pixabay

Dziś po Ministerstwem Edukacji Narodowej odbędzie się protest:

„MEN swoją cmentarną inicjatywą zainspirował nas do pomysłu na protest przeciwko postawie ministerstwa edukacji narodowej, ministra Piontkowskiego i kuratoriów wobec zaplanowanych na jutro obchodów Tęczowego Piątku.

Spotkajmy się więc jutro wszyscy pod siedzibą MEN i przy grobach ofiar szkolnej homofobii, takich jak Kacper z Gorczyna, Dominik z Bieżunia i inni. Skoro #szkołapamięta – to niech pamięta również o tych, o których nie zadbała, póki mogła. Pokażmy MEN, że #tęczowypiątek to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa dzieciaków, uczących się w placówkach, którymi zarządzają!

Wyraźmy również solidarność ze wszystkimi szkołami/nauczycielami/uczniami, którzy organizują #tęczowypiątek, i okażmy wsparcie tym, którzy nie mogli tego zrobić w swoich placówkach.

Damy radę się spontanicznie zorganizować?

Udostępniajcie wydarzenie i zapraszajcie znajomych. Pokażmy, że stoimy po stronie młodzieży!

Spotykamy się o godzinie 13:00!” – piszą organizatorzy.

LINK do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3147760925265763/


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.