Dzisiaj kolejne nawałnice! Ratusz ostrzega: burza z gradem i wichura

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o wystąpieniu dzisiaj, 20 czerwca, na terenie województwa mazowieckiego burz z gradem.

Magda Jabłońska / Wilcza między Kruczą i Marszałkowską

Magda Jabłońska / Wilcza między Kruczą i Marszałkowską

IMiGW prognozuje, od godzin porannych do godz. 20.00, wystąpienie intensywnych opadów deszczu, także burz. Prognozowana suma opadów do 40 mm, porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad.

Prosimy mieszkańców Warszawy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas burzy, usunięcie nieprzytwierdzonych przedmiotów z balkonów i nieparkowanie samochodów pod drzewami.

„Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej” – pisze IMiGW.

Jeśli w Twojej okolicy, burza połamała drzewa lub woda wylewa się ze studzienek, skontaktuj się z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115, portalu www.warszawa 19115 lub zadzwoń pod nr 19115 – poinformuj o zdarzeniu, a MCK od razu skieruje sprawę do odpowiednich służb.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c