Dzisiaj śnieg z deszczem, potem znowu ciepło. Pogoda zwariowała

Jeżeli sprawdzą się prognozy, czeka nas niezły pogodowy miszmasz! Dzisiaj ma padać śnieg z deszczem i ma być zimno. Za dwa tygodnie natomiast temperatura może osiągnąć nawet 13 stopni. Ciepło, jak na koniec października.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Dzisiaj temperatura w Warszawie nie przekroczy 5 kresek. Dodatkowo uczucie zimna potęgować będzie silny wiatr w porywach osiągający nawet 40 km/h. Sprawi to, że odczuwalna temperatura wynosić będzie zaledwie 1 stopień powyżej zera.

Jutro temperatura spadnie jeszcze o jeden stopień. Będzie padał deszcz i taka sytuacja utrzyma się z przerwami przez najbliższe dwa tygodnie. Co innego, jeżeli chodzi o temperaturę, która już w przyszłym tygodniu podskoczy do około 10 stopni, a 26 października może przekroczyć nawet 13. To dość ciepło, jak na tę porę roku.

Bez obaw jednak, według wyliczeń naukowców, czeka nas zima stulecia. Wyjątkowo mroźna i wyjątkowo uciążliwa jeżeli chodzi o opady śniegu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.