Dziwne dźwięki na Targówku. Były słyszane przez 15 minut [WIDEO]

W okolicach ulic Goławickiej i Remiszewskiej na Targówku był słyszany dziwny, ciągły dźwięk. Na początku mieszkańcy myśleli, że to odgłos klaksonu, ale był słyszany przez… 15 minut.


Dźwięk może pochodzić nawet… z samej kuli ziemskiej. Dziwne dźwięki pojawiają się właściwie na całym globie od czasu do czasu. Naukowcy myślą, że ma to związek z trzęsieniami ziemi.

Doszli do takiego wniosku po trzęsieniu ziemi na Alasce. Okazało się, że dziwne dźwięki pojawiały się tuż przed nim, ale nie w samej Alasce. Doszło do tego bowiem na wyspie Majotta, która znajduje się praktycznie po drugiej stronie globu, na Oceanie Indyjskim.

Naukowcy przestudiowali więc trzęsienia ziemi i okazało się, że za każdym razem, nawet kiedy aktywność sejsmologiczna była niska, słyszano dziwne dźwięki.

Wychodzi więc a to, że każdemu trzęsieniu ziemi towarzyszą dźwięki, które je zwiastują. Problem tylko w tym, że w jednym miejscu są słyszane dźwięki, a w zupełnie innym jest potem trzęsienie ziemi. Daje to jednak nadzieję, że w przyszłości, dzięki wnikliwym badaniom, da się takie zjawiska przewidzieć i w porę ostrzec mieszkańców.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.