Edyta Górniak grozi, że opuści kraj jeżeli będzie musiała przyjąć szczepionkę

Edyta Górniak dała się poznać nie tylko jako świetna wokalistka, ale ostatnimi czasy również, jako jeden z koronasceptyków. Teraz grozi, że wyjedzie z kraju jeżeli będzie musiała przyjąć szczepionkę.

Fot. Wikipedia/ By Daniel Kruczynski – Edyta Gorniak, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9727848

Rząd wielokrotnie zapewniał, że szczepienie będzie dobrowolne. W te zapewnienia nie wierzy Edyta Górniak.

Nie planuję się zaszczepić i nie planuję także zaszczepić mojego syna. Jeśli to będzie oznaczało, że muszę się przenieść do innego kraju, gdzie szczepienia nie są obowiązkowe, to tak zrobię. A jeśli byłyby jakiekolwiek przymusy, to niestety będziemy musieli się pożegnać. Dobrowolnie na pewno nie pozwolę sobie aplikować jakiejkolwiek chemii – mówiła Edyta Górniak dla „Super Expressu”.

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szczepionka może być dostępna już 18 stycznia. Unia Europejska złożyła grupowe zamówienie na szczepionkę. Każdy kraj wspólnoty ma ograniczenia wynikające z liczby populacji. W Polsce limit ten wyniósł 16 milionów dawek i tyle szczepionek zostanie nam dostarczone.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c