Egzotyczna niespodzianka znaleziona podczas spaceru

Jaszczurkę znalazła mieszkanka Pragi Północ w trakcie wieczornego spaceru. Kobieta zaopiekowała się agamą i poprosiła o pomoc Ekopatrol. Zwierzę trafiło do Centrum Cites warszawskiego ogrodu zoologicznego.

W piątek ok. godz. 20.30 na numer alarmowy straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie od mieszkanki Pragi Północ z którego wynikało, że kobieta w trakcie wieczornego spaceru na tyłach jednego z bloków znalazła jaszczurkę. Zwierzę nie miało widocznych obrażeń, ale było wyziębione.

„Ze względu na warunki atmosferyczne i niską temperaturę agama mogłaby nie przeżyć. Po odebraniu jaszczurki nakarmiliśmy ją i umieściliśmy w terrarium, gdzie mogła się ogrzać” – opowiada st. strażnik Karol Kotwicki z Referatu ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Ok. 30 cm agama brodata została przekazana przez strażników miejskich do Centrum Cites przy warszawskim ogrodzie zoologicznym.

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.