Eko Patrol zaopiekował się szynszylą górską

Zadbana, w dobrej kondycji, ale wystraszona – szynszyla górska została znaleziona przez mieszkańca w Lasku Bródnowskim. Strażnicy miejscy zaopiekowali się gryzoniem i znaleźli dla niego bezpieczne miejsce.

insp. Maciej Jankowski, Referat ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy

insp. Maciej Jankowski, Referat ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy

W sobotę ok. godz. 9.30 Centralne Stanowisko Kierowania straży miejskiej otrzymało zgłoszenie od mężczyzny, który w Lasku Bródnowskim znalazł szynszylę górską. Zwierzęciem natychmiast zaopiekował się Eko Patrol, który przewiózł gryzonia do Schroniska na Paluchu.

Szynszyla była w dobrej kondycji, choć wystraszona. Zwierzę było zadbane i ufne. Pozwoliło się spokojnie wziąć na ręce i pogłaskać – mówi insp. Maciej Jankowski Referat ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

To nietypowa interwencja Eko Patrolu. W przeszłości zdarzały się pojedyncze przypadki udzielenia pomocy szynszylom. Ostatni raz strażnicy interweniowali w związku z tym gryzoniem dwa lata temu.

Szynszyle górskie można spotkać w prywatnych, indywidualnych hodowlach. Gryzonie te są często traktowane, jak pies czy kot. Szynszyla, którą zaopiekowaliśmy się w ostatnią sobotę, mogła uciec właścicielowi, który wybrał się z nią chociażby na spacer– mówi Piotr Mostowski Kierownik Referatu ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Naturalnym środowiskiem szynszyli górskiej są tereny skaliste w Andach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c