Ekonomiści szacują datę luzowania. Kiedy otwarte będą restauracje?

Ekonomiści Banku Pekao szacują kiedy mogą zostać otworzone poszczególne gałęzie gospodarki. Podali orientacyjną datę.

Fot. Shutterstock

Ekonomiści w swoich przewidywaniach zakładają, że szczyt trzeciej fali nastąpi za dwa tygodnie, na przełomie marca i kwietnia.

W analizie możemy przeczytać, że doświadczenie z poprzednich fal pozwala przypuszczać, że początku rozmrażania gospodarki należy oczekiwać nie od razu po świętach, 9 kwietnia, a raczej 15-20 kwietnia.

Ekonomiści prognozują też kolejność otwarcia. Najpierw w kwietniu nastąpiłoby otwarcie galerii. Potem w maju hoteli, muzeów i innych budynków użyteczności publicznej. W drugiej dekadzie maja możemy liczyć na otwarcie restauracji. Jak jednak mówili rządzący może to być na początku otwarcie ogródków restauracyjnych na świeżym powietrzu.

Oczywiście to tylko prognozy i nie wiadomo czy przewidywania ekspertów się sprawdzą. Wszystko zależy zarówno od rozwoju pandemii, jak i tempa programu szczepień. Nie wiadomo również, czy restrykcji nie będzie więcej. Rzecznik rządu Piotr Müller mówił w Radio Zet, że jeżeli pandemia nie wyhamuje można liczyć na obostrzenia w handlu i usługach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c