Ekspert wskazuje, kiedy nastąpi szczyt zakażeń

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski w rozmowie z PAP wskazuje, kiedy może nastąpić szczyt czwartej fali. W kulminacyjnym momencie liczba nowych zakażeń może wynosić od 5 do 8 tys. dziennie.

Fot. Shutterstock

W niedzielę, 3 października potwierdzono 1090 nowych przypadków dziennie. Tydzień do tygodnia widać więc wyraźny wzrost.

Ekspert wskazuje, że trend wzrostowy będzie utrzymywał się mniej więcej do połowy listopada. Później nastąpi utrzymanie się liczby zakażeń na stałym poziomie.

Zarówno dr Michał Sutkowski, jak i minister Adam Niedzielski są przekonani, że to nie liczba zakażonych, a liczba hospitalizacji, są teraz najważniejszym wskaźnikiem rozwoju epidemii.

Minister zdrowia wskazał też, że najgorzej może być w woj. lubuskim. Po pierwsze w tym województwie jest bardzo mało zaszczepionych osób, po drugie, mało chorowało ich podczas poprzednich fal, mało jest więc też ozdrowieńców. Obecnie województwo znajduje się na drugim miejscu pod względem zakażeń, zaraz za województwem mazowieckim, które jest dużo większe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c