Epidemia „gadziej grypy”. Kolejna grupa zawodowa może protestować

Epidemia „gadziej grypy” zagraża funkcjonariuszom Służby Więziennej. Jak przyznają członkowie tej formacji, jeżeli nic się nie zmieni zaczną protestować lub brać zwolnienia chorobowe.

Fot. Pixabay

Warto wspomnieć, że Służba Więzienna już raz protestowała. Zakończyło sie to podpisaniem porozumienia, które obejmować miało przedstawienie planu dla Służby Więziennej od 2021 roku. Tymczasem rok sie kończy, a planu nie ma. Dodatkowo funkcjonariusze czują się dotknięci, gdyż policjanci, strażacy i funkcjonariusze Straży Granicznej mają niedługo dostać podwyżki. Problem w tym, że służby te podległe są MSWiA, a Służba Więzienna podlega Ministerstwu Sprawiedliwości.

Dlatego SW poważnie myśli o proteście, a nawet o braniu L4. Podobnie, jak policjanci mówili podczas swojego protestu o „psiej grypie”, tak teraz funkcjonariusze Służby Więziennej mówią o „gadziej grypie”. To dlatego, że w żargonie osadzonych „gady” to właśnie strażnicy więzienni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c