Episkopat zachęca do wizyt w kościele

Kościoły na święta pozostają otwarte, choć ministerstwo zdrowia zaleca, by pokarmy święcone były na zewnątrz. Biskupi natomiast wydali komunikat w których zachęcają wiernych do wizyt.

Fot. Shutterstock

Jak podkreśla ministerstwo sytuacja jest poważna, a każdy dzień jest dla służ medycznych prawdziwym wyzwaniem. Zgodnie z obostrzeniami zamknięto m.in. część sklepów w galeriach handlowych, miejsca kultury, sportu, hotele, a także wprowadzono tryb zdalny dla wszystkich uczniów.

Rząd pozostawił jednak kościoły otwarte. Zastrzegł przy tym, że wprowadzone są obostrzenia. W świątyni może przebywać tylko 1 osoba na 15 mkw, co miało być kontrolowane. Ponadto ministerstwo wydało zalecenie, by pokarmy święcić na zewnątrz, a nie wewnątrz kościołów.

Wiele osób apelowało do episkopatu, aby w związku z tym w miarę możliwości wydali komunikat zachęcających wiernych do pozostania w domach. Tak było jeszcze rok temu. Zamiast tego Episkopat zachęcił wiernych do odwiedzin.

„Biskupi zachęcają wiernych, by z zachowaniem koniecznej troski o zdrowie i bezpieczeństwo w czasie pandemii uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii i korzystać z sakramentu pokuty” – napisał Episkopat w komunikacie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c