Fałszywy przystanek w Warszawie. Żeby zmylić pacjentów z Alzheimerem

Centrum Alzheimera przy ul. Wilanowskiej 257, zamontowało fałszywy przystanek autobusowy. Dzięki temu chorym nie stanie się krzywda i nie pojadą w nieznanym kierunku.

Fot. Outdoor jest Cool! AMS

Fot. Outdoor jest Cool! AMS

O pomyśle poinformowała firma AMS na swoim fanpage’u:

„Jednym z możliwych objawów choroby Alzheimera jest dromomania, czyli popęd do włóczęgi. Osoby dotknięte tym schorzeniem, korzystając z pamięci długotrwałej, wykorzystują skojarzenie przystanek – autobus – podróż. Fałszywy przystanek ochroni podopiecznego Centrum przed niebezpieczną podróżą w nieznane. Mamy nadzieję, że wiata zamontowana na terenie placówki będzie spełniała swoje zadanie, tak jak to się sprawdza w innych krajach”

Pomysł świetnie sprawdza się w innych krajach i rzeczywiście chroni pacjentów. Nie chodzi jednak tylko o ucieczkę. Często pacjenci z alzheimerem tęsknią za swoimi krewnymi lub rodziną (nawet jeżeli ta dawno już nie żyje), gdyż korzystają z pamięci długotrwałej. Wystarczy, że opiekunowie skierują ich na przystanek, który znajduje się na terenie centrum. W ten sposób chorym oszczędzi się dużo stresu i niepotrzebnej rozmowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c