Fantastyczna wiadomość! Taniej za wodę i ścieki! Wiemy ile zapłacimy!
Wniosek o niższą taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Warszawy i okolic został zatwierdzony. Nowa taryfa obowiązywać będzie przez najbliższe trzy lata.

Wodociągi Warszawskie złożyły wniosek do Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” o zatwierdzenie niższej taryfy za wodę i ścieki dla Warszawy i okolic.
Łączna cena za zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków to 9,85 zł brutto i jest niższa o 14,12% od obecnej, tj. 11,47 zł brutto, która została uchwalona w 2012 roku przez Radę m.st. Warszawy. Tak skonstruowana taryfa umożliwi mieszkańcom Warszawy i okolic obniżenie rachunków za wodę i ścieki roku w skali roku średnio o:
– 233 zł – w przypadku rodziny trzyosobowej,
– 311 zł – w przypadku rodziny czteroosobowej,
– 389 zł – w przypadku rodziny pięcioosobowej.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.