Firma sprzątająca ochroni… Lotnisko Chopina?

Od 15 czerwca ochronę na lotnisku Chopina przejmie należąca do Portów Lotniczych spółka ACS – dawniej Airport Cleaning Services, która… specjalizuje się w sprzątaniu i utrzymywaniu czystości – podaje fly4free.

Lotnisko Chopina, Terminal A. Fot. Wistula / Wikipedia

Lotnisko Chopina, Terminal A. Fot. Wistula / Wikipedia

O zmianie ochrony wiadomo od końca zeszłego roku, kiedy to Urząd Lotnictwa Cywilnego wykrył poważne luki w zabezpieczeniach na lotnisku. Na pokład udało się wnieść atrapy broni i inne niebezpieczne przedmioty. Wtedy to Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zerwało umowę z Konsalnetem.

Teraz portal fly4free dowiedział się, że PPL najęło do ochrony swoją własną spółkę – ACS, czyli Airport Cleaning Services. To jednak nie koniec rewelacji portalu. By otrzymać pozwolenie PPL przejął firmę ochroniarską Mar-Old oraz cześć firmy Konsalnet z którą przecież rozwiązano umowę.

Krótko mówiąc: Lotnisko Chopina będą ochraniali ci sami ludzie, pod szyldem firmy sprzątającej. Jak te rewelacje komentuje PPL? Dowiemy się, kiedy fly4free uzyska odpowiedzi na pytania, które wysłał do spółki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c