Firmy przeciwko decyzji Ratusza ws. przetargu na odbudowę Łazienkowskiego. "Zaniżona cena"

Fot. ZDM

Fot. ZDM

Firmy, które brały udział w przetargu na odbudowę mostu Łazienkowskiego. Oficjalne protesty wpłynęły zarówno od Budimexu, jak i spółki Mosty Łódź. Sprawę zbadała i opisała Gazeta Wyborcza Warszawa.

Pierwsza z firm skarży się, że nawet nie dostał zaproszenia do jakichkolwiek negocjacji, chociaż jej cena mieściła się w założonym projekcie. W piśmie Mosty Łódź alarmują ZDM, że cena zaproponowana przez Bilfinger Infrastructure jest za niska, a przez to nierealna. Malowanie przy użyciu najlepszej technologii miałoby kosztować o 7 mln. zł więcej. Wykonawca odpiera zarzuty twierdząc, że przedstawi ZDM dwa rozwiązania, które będą potwierdzone badaniami nawierzchni.

Tymczasem robota na Łazienkowskim wre. Nadal pracują frezarki, a wykonawca podpisał umowę z firmą Vistal Gdynia na dostawę konstrukcji stalowych niezbędnych do odbudowy. Wartość kontraktu to 14,2 mln zł.

 

 

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]