Fotoradary to przeżytek. Nowy postrach kierowców: bramki pomiarowe

Na Mazowszu pojawią się nowe punkty pomiary prędkości. Będzie ich łącznie 8 i obejmą 16 km dróg. Najwięcej znajdzie się na drodze krajowej nr 7 z Radomia do Warszawy.

Fot. ViaToll

Fot. ViaToll

Warszawa została praktycznie oblepiona nowymi pomiarami prędkości. Nie działają one jak zwykły fotoradar. Nie ma błysku, fleszu czy fotografii. Jak więc działają bramki? Na stalowej konstrukcji zamontowane są kamery. Kierowca, który wjeżdża zostaje zapamiętany przez urządzenia pomiarowe. Potem odczytuje się jego nr rejestracyjny w drugiej bramce. Jeżeli odcinek pomiędzy jedną, a drugą bramką przejedzie za szybko, dostanie mandat. Urządzenie działać będzie bowiem już nie na zasadzie stacjonarnego straszaka, a obszarowego pomiary prędkości.

Najwięcej nowych bramek powstanie w miejscach, gdzie kierowcy najczęściej łamią przepisy. Chodzi więc o drogę nr 7 z Radomia do Warszawy oraz o pięćdziesiątkę. Są tam proste odcinki drogi, na których kierowcy często jadą zbyt szybko.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.