Francuzi rzucili się na szczepienia po zapowiedzi prezydenta. To samo zrobi Polska?

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział dwie istotne zmiany w związku z Covid-19. Francuzi rzucili się na szczepienia.

Fot. Warszawa w Pigułce

Po pierwsze szczepienia będą obowiązkowe dla wszystkich pracowników służby zdrowia we Francji. Po drugie, wszystkie niezaszczepione osoby będą objęte obostrzeniami.

Bez szczepienia nie będzie można wejść do kawiarni i restauracji, nie będzie można korzystać z centrów handlowych, miejsc rozrywki i placówek kulturalnych, a nawet podróżować pociągami i samolotami czy leczyć się w placówkach medycznych. Francuzi od razu zaczęli się zapisywać na szczepienia. Pierwszej doby po zapowiedzi zapisało się milion osób.

Na zapowiedź Francuzów reagują kolejne kraje. Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała, że szczepienia w Niemczech nie będą obowiązkowe. Nie odniosła się jednak do obostrzeń dla niezaszczepionych obywateli. Powiedziała tylko, ze ma nadzieję, że lockdownu da się uniknąć.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c