Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania! Jeszcze nigdy nie była tak wysoka!

PKW podał frekwencję dla Warszawy i całej Polski. Obydwa wyniki są na rekordowym poziomie, frwekwencja zarówno w Polsce, jak i w Warszawie jeszcze nie była tak wysoka!

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Warszawiacy tłumnie ruszyli do urn! Uprawnionych do głowania było 1,3 mln osób. Do list dopisało się tym roku również rekordowo dużo osób, bo aż 27 tys. Według PKW frekwencja w stolicy wyniosła 55,35 procent.

Co ciekawe, pomimo zamknięcia głosowania, w niektórych lokalach nadal ono trwało. To dlatego, że warszawiacy wcześniej ustawili się w kolejce. Tak było np. na Bemowie.

W całej Polsce natomiast frekwencja wynosi 52,15 procent. Jest to więc najwyższa frekwencja po odzyskaniu suwerenności w 1989 roku! Nie była ona zresztą najwyższa, jak niektórzy twierdzą. Frekwencja rośnie systematycznie od 2002 roku, a podczas poprzenich wyborów samorządowych wyniosła 47,4 proc.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.