Opuszczone miejsca z duszą czyli Galeria Bezdomna w Sinfonii Varsovia

Jeśli lubicie pustostany, tereny pozazakładowe, opuszczone fabryki mamy dla Was propozycję spędzenia wolnego czasu!

Obecnie na Pradze Południe trwa bardzo ciekawy projekt. Zorganizowano 'Galerię Bezdomną – Multidyscyplinarnie’, w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ulicy Grochowskiej 272.Organizatorzy zaprosili twórców i twórczynie wszystkich dyscyplin sztuki: fotografii, malarstwa, rzeźby, grafiki, ceramiki, videoartu do pokazania swoich prac.

Artystom oddano do dyspozycji przestrzeń dwóch pięter (ok. 1000 m2).

94602_5c1619a63

fot. UM Warszawa

Wystawa potrwa do 30 kwietnia 2015 do godz. 14.00.
– od 14.00 do 19.00 – demontaż prac.

Na stronie Urzędu Miasta czytamy:

Galeria Bezdomna to pomysł prezentacji fotograficznych w pustostanach, opuszczonych fabrykach, pomieszczeniach przeznaczonych do remontu, udostępnianych za darmo na kilka dni, tygodni; wystawa odbywa się bez preselekcji i bez narzucania tematu czy kształtu prezentacji, a każdy z twórców w dniu prezentacji sam znajduje sobie w pomieszczeniu interesujący go kawałek przestrzeni, sam wiesza zdjęcia i aranżuje pokaz, sam też zaprasza gości i organizuje wernisażowy poczęstunek; inicjatywa fotografików Tomasza Sikory i Andrzeja Świetlika oraz Jakuba Winiarskiego.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.