Gigant zwalnia pracowników w Polsce. Nawet 800 osób straci pracę

W drugiej połowie października br. świat obiegła wiadomość o planowanych przez Nokię masowych zwolnieniach. Fiński gigant telekomunikacyjny ogłosił zamiar zredukowania liczby miejsc pracy o nawet 14 tysięcy. Decyzja ta jest częścią większego planu cięć kosztów, mającego na celu zaoszczędzenie od 800 milionów do 1,2 miliarda euro do roku 2026.

Fot. Shutterstock

Najnowsze informacje wskazują, że redukcje zatrudnienia dotkną również Polskę. W naszym kraju Nokia zatrudnia ponad 6 tysięcy osób, co czyni ją jednym z większych pracodawców w sektorze technologicznym. Według informacji przekazanych przez Rafała Niewiadomskiego, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu, w miniony poniedziałek oficjalnie zgłoszono grupowe zwolnienia w polskich oddziałach koncernu.

Dokładna liczba osób, które stracą pracę w Polsce, nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona, jednak portal Bankier.pl zdobył informacje, że 24 października pracownicy otrzymali maila informującego o planowanym zwolnieniu 830 osób. Jest to znaczący odsetek całkowitej liczby zatrudnionych w Polsce, co wywołuje zaniepokojenie zarówno wśród pracowników, jak i lokalnych społeczności.

Globalnie, po przeprowadzeniu zapowiedzianych zwolnień, liczba pracowników Nokii zmniejszy się z 86 tysięcy do przedziału 72-77 tysięcy. Ta znacząca redukcja siły roboczej jest wynikiem dążenia firmy do restrukturyzacji i dostosowania się do zmieniających się warunków rynkowych.

Sytuacja ta rzuca światło na dynamiczną i nieprzewidywalną naturę globalnego rynku technologicznego, gdzie nawet wielkie korporacje takie jak Nokia muszą dokonywać trudnych wyborów w celu utrzymania konkurencyjności i stabilności finansowej. Zwolnienia te, choć są częścią strategii biznesowej, mają bezpośredni wpływ na życie wielu osób, podkreślając potrzebę ciągłego dostosowywania się pracowników do szybko zmieniającego się świata technologii.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]