Gigantyczna kara! Nie segregowali odpadów, teraz zapłacą fortunę!

W Polsce obowiązuje nakaz segregacji odpadów. Kto tego nie robi, naraża sie na karę. Przekonała się o tym warszawska spółdzielnia, która odpowie za swoich mieszkańców.

Fot. Shutterstock

Sprawę opisała Gazeta Stołeczna. Spółdzielnia „Imielin” obsługująca nieruchomości m.in. na ulicach Hirszfelda, Wasilowskiego, Warchołowskiego i Miklaszewskiego ma zapłacić aż 87 tys. zł kary.

Wszystko przez to, że mieszkańcy osiedli nie segregowali odpadów. Spółdzielnia zapowiada, że odwoła się od decyzji i zamontuje monitoring, by sprawdzić, kto odpadów nie segreguje.

W przypadku, gdy chociaż jedna osoba nie segreguje śmieci, odpowiedzialność jest zbiorowa. Spółdzielnia dostać może ostrzeżenia, a przy kolejnym takim zdarzeniu może zostać nałożona gigantyczna kara. Pytanie czy zapłaci ją teraz spółdzielnia czy mieszkańcy będą musieli się złożyć na karę.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl