Gigantyczne utrudnienia na S2. Korek ma już ponad 15 km!

Poranek na trasie S2 rozpoczął się od poważnej kolizji, która sparaliżowała ruch na Południowej Obwodnicy Warszawy. Około godziny 4:30, w pobliżu węzła Lotnisko, doszło do zderzenia dwóch pojazdów – toyoty i forda. Wypadek ten spowodował ogromne utrudnienia dla kierowców jadących w kierunku Węzła Konotopa.

Fot. Warszawa w Pigułce

15-kilometrowy korek po zderzeniu

W wyniku kolizji utworzył się gigantyczny, ponad 15-kilometrowy zator, sięgający daleko poza tunel POW i Most Południowy. Kierowcy, którzy o poranku wybrali tę trasę, utknęli w koszmarnych korkach, które znacząco wydłużyły ich czas podróży.

Przyczyny i dokładne okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane. Na miejscu pracują służby ratunkowe oraz policja, która prowadzi dochodzenie w celu ustalenia, co doprowadziło do tej niebezpiecznej kolizji.

Ranni pasażerowie, kierowcy trzeźwi

W zderzeniu toyoty i forda rannych zostało dwoje pasażerów toyoty. Na szczęście, zarówno kierowca toyoty, jak i forda, przeszli badanie na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem negatywnym. Poszkodowanym pasażerom została udzielona pomoc medyczna przez przybyłe na miejsce służby ratunkowe. Ich stan i zakres odniesionych obrażeń nie są na razie znane.

Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewniła, że skutki kolizji powinny zostać usunięte w ciągu dwóch godzin po zderzeniu. Niestety, mimo upływu czasu, gigantyczny korek w dalszym ciągu paraliżuje ruch na trasie S2.

Kierowcy jadący w kierunku Węzła Konotopa muszą uzbroić się w cierpliwość i przygotować na znaczące opóźnienia. Warto rozważyć alternatywne trasy, o ile to możliwe, by uniknąć stania w wielokilometrowym korku.

Apel o ostrożność i rozwagę

Policja niezmiennie apeluje do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków na drodze i zachowanie bezpiecznych odległości. Kierowcom, którzy utknęli w korku na Południowej Obwodnicy Warszawy, życzymy dużo cierpliwości i bezpiecznego dotarcia do celu.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl