Głosowało na niego ponad 1700 warszawiaków. Nie zostanie w całości zrealizowany

Na projekt do budżetu partycypacyjnego 2016 „rewitalizacja skwerku przy ul. Majdańskiej” głosowało 1779 osób. Okazuje się, ze projekt zostanie zrealizowany tylko w części. Powód? Roszczenia.

Fot. fanpage projektu

Fot. fanpage projektu

Sytuacja jest skandaliczna bowiem urzędnicy, którzy dopuszczają projekt pod głosowanie muszą sprawdzić czy jest on możliwy do zrealizowania m.in. ze względu na ciążące na nim roszczenia. A skwerek w 1/3 takimi roszczeniami jest objęty:

„Po konsultacjach z urzędem dzielnicy otrzymaliśmy informację, że z punktu prawnego nie mogą tego terenu objąć zakresem rewitalizacji , ponieważ są nieuregulowane sprawy własności gruntów.” – piszą pomysłodawcy projektu – „W konsekwencji oznacza to, że cały skwer oprócz boiska do kosza będzie zrewitalizowany a ten pozostanie bez zmian. Urząd Dzielnicy zaproponował opcję włączenia do boiska wielofunkcyjnego (w miejscu istniejących kortów) jeszcze linii do koszykówki. Niestety kwestii prawnych nie da się przeskoczyć … szkoda tylko, że podczas weryfikacji wstępnej (jeden z etapów budżetu partycypacyjnego) nie było informacji o żadnych roszczeniach a właśnie na tym etapie powinno być to wiadome ponieważ kwestia uregulowanych gruntów to jeden z warunków dopuszczenia projektu dalszych etapów. W związku z tym napisaliśmy pismo do Burmistrza”

W piśmie pomysłodawcy wyjaśniają, że dopiero w tym roku otrzymali oni informację o tym, ze teren jest objęty roszczeniami o czym nie ma mowy nawet w planie zagospodarowania przestrzennego. Jednocześnie proszą burmistrza o dokładne przyjrzenie się sprawy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.