Gnał 205 km/h! Do tego był kompletnie pijany!

Policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego, który na drodze krajowej nr 61 w Wierzbicy przekroczył dopuszczalną prędkość o 105 km/h. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma 1,7 promila alkoholu. Tłumaczył, że śpieszył się ze swoim pasażerem do pracy.

Fot. Pixabay

Przed południem patrolując drogę krajową nr 61 w Wierzbicy, policjanci wyposażeni byli w miernik prędkości.

W pewnej chwili zatrzymali do kontroli mercedesa, którego kierujący nie stosował się do ograniczeń prędkości, jadąc o 105 km/h za dużo. W trakcie wykonywania czynności zachowanie kierującego wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu.

Po zbadaniu urządzeniem kontrolno-pomiarowym okazało się, że 36-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego  miał w organizmie aż 1,7 promila alkoholu. Na domiar złego kierujący wiózł pasażera. Na pytanie policjantów o powód tak szybkiej jazdy tłumaczył policjantom, że śpieszył się do pracy.

Mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym i dopisanymi punktami w ewidencji kierowców. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.