Groza w restauracji! Wszedł z siekierą i uderzył klienta w głowę! Grozi mu dożywocie

42-latek napadł na jednego z klientów w lokalu gastronomicznym i zadał mu cios siekierą w głowę powodując uszkodzenie czaszki. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Do tego zdarzenia doszło wczesnym rankiem 17 listopada br. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów kilka godzin później.

Jak ustalono w trakcie czynności, agresywny 42-latek przyszedł do lokalu gastronomicznego prowadzonego przez jego żonę i brutalnie zaatakował jednego z klientów, zadając mu cios siekierą w głowę. Poszkodowany 43-latek z urazem czaszki został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.

W sprawie wszczęto śledztwo nadzorowane przez prokuraturę rejonową. Śledczy przesłuchali bezpośrednich świadków tego zdarzenia. Wykonano również oględziny i przeszukania.

Na podstawie zebranych w sprawie materiałów, w prokuraturze przedstawiono 42-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Ustalono, że prawdopodobnym motywem jego postępowania mogła być zazdrość o żonę.

Wczoraj, na wniosek policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Za czyn, o który podejrzany jest 42-latek, grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Paulina Onyszko/PŚ.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.