Groził ojcu, potem zaatakował nożem. „Spowodował rany cięte, ratował się ucieczką z miejsca zamieszkania”

3-miesięczny areszt zastosowany przez legionowski sąd wobec 37-letniego Pawła K. podejrzanego o grożenie pozbawieniem życia sąsiadce oraz swojemu ojcu i spowodowanie nożem obrażeń ciała u swojego ojca.

Fot. Pixabay

Sprawa zaczęła się pod koniec sierpnia br. Wówczas seroccy policjanci dostali zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości w gminie Serock.

Natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie zatrzymali 37-letniego Pawła K.. Funkcjonariusze ustalili, że przed zatrzymaniem, nietrzeźwy 37-latek poszedł do swojej sąsiadki i groził kobiecie pozbawieniem życia. Następnie wrócił do swojego miejsca zamieszkania i wywołał awanturę ze swoim ojcem, żądając od niego alkoholu.

W trakcie awantury, także ojcu groził pozbawieniem życia i trzymanym w ręku nożem spowodował rany cięte na jego ręce. Mężczyzna ratował się przed synem ucieczką z miejsca zamieszkania.

Funkcjonariusze ustalili także, że zatrzymany przez nich Paweł K. miał ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był bardzo pobudzony i z uwagi na swój stan psychofizyczny trafił na obserwację do specjalistycznego szpitala, gdzie przebywał kilkanaście dni. W tym czasie śledczy z komisariatu w Serocku współpracując z Prokuraturą Rejonową w Legionowie zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić Pawłowi K. dwa zarzuty gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała swojego ojca, a także zwrócić się do sądu z wnioskiem o areszt dla mężczyzny.

Paweł K. prosto ze szpitala trafił na przesłuchania. Usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw z art. 190 par 1 kk oraz 157 par 2 kk. Sąd Rejonowy w Legionowie na wniosek śledczych pracujących przy sprawie, zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. 37-latkowi grozi do 2 lat więzienia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.