Groźna bakteria w wodzie w Wołominie? Wodociągi publikują komunikat. „Pogorszenie jakości mikrobiologicznej”

W sieci pojawiły się doniesienia o tym, że w wodzie w Wołominie wykryto bakterie E. Coli. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji potwierdza, że „nastąpiło pogorszenie jakości mikrobiologicznej wody”, nie wskazuje jednak konkretnych przyczyn.

Fot. Pixabay

Informujemy, że na Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Granicznej 1 w Wołominie nastąpiło pogorszenie jakości mikrobiologicznej wody – informuje Paweł Solis, Prezes Zarządu PWiK Sp. z o.o..

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wołominie podjęło natychmiastowe działania mające na celu zlokalizowanie źródła zanieczyszczeń oraz wprowadziło chlorowanie wody celem usunięcia zanieczyszczenia z sieci wodociągowej. Zarząd Przedsiębiorstwa pozostaje w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i realizuje jej zalecenia.

Informujemy, że efektem towarzyszącym procesowi chlorowania wody może być zmiana jej walorów smakowych, zapachowych jak również zmiana barwy.

W związku z powyższym informujemy, że woda jest zdatna do użycia gospodarczego (prania, zmywania, kąpieli). Zaleca się jednak wykorzystywanie wody do spożycia po przegotowaniu.

Zapewniamy, że podjęliśmy wszelkie działania pozwalające na przywrócenie właściwych parametrów wody. Obecnie, przy zastosowaniu powyższych wytycznych, nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c