Gruzin udawał Greka na Lotnisku Chopina. Dokumenty nosiły ślady przerobienia

Decyzją o odmowie wjazdu na terytorium RP zakończyła się podróż mężczyzny podającego się za obywatela Grecji, który próbował podstępem przekroczyć granicę.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Do zdarzenia doszło wczoraj 14.09.2016 na warszawskim Lotnisku Chopina podczas odprawy pasażerów na kierunku wyjazdowym do Dublina. W trakcie kontroli paszportowej podejrzenie funkcjonariusza wzbudziły zabezpieczenia okazanych przez cudzoziemca greckich dokumentów: paszportu oraz dowodu osobistego, które odbiegały od standardowego wzoru.

W trakcie dalszych czynności podjętych przez funkcjonariuszy II linii kontroli ujawniono u mężczyzny jego oryginalny paszport wydany przez władze Gruzji bez wymaganej wizy. Ponadto 39 – latek posiadał gruzińskie prawo jazdy, jednak i ono nosiło znamiona przerobienia.

Mężczyzna odmówił złożenia jakichkolwiek wyjaśnień, do końca twierdząc, że jest obywatelem Grecji. W związku z tym, że Gruzin nie posiadał wizy wjazdowej na terytorium RP oraz usiłował przekroczyć granicę wbrew obowiązującym przepisom tj. posłużeniem się jako autentycznymi greckim paszportem i greckim dowodem osobistym otrzymał decyzję o odmowie wjazdu na terytorium Polski na podstawie art. 28 ust. 1 pkt. 1 i 6 Ustawy o cudzoziemcach.

Źródło: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c