Grzywny dla kierowców po 30 tys. Za jazdę po alkoholu konfiskata samochodu

Premier ogłosił zmiany w prawie jeżeli chodzi o jazdę po alkoholu. Ma być zero tolerancji, zaostrzenie kar, a nawet konfiskata samochodu.

Fot. Pixabay

Rząd zaostrzy kary w ogóle, nie chodzi tylko o jazdę po alkoholu. Drakońskie kary mają być także straszakiem dla wszystkich kierowców.

Oto, co proponuje rząd:

  • Mandat do 5 tys. zł za przekroczenie prędkości o 30 km/h
  • Podwyższenie grzywny z 5 tys. zł do nawet 30 tys. zł w przypadku wykroczeń drogowych, za szczególnie niebezpieczne zachowania, a 3,5 tys. w postepowaniu mandatowym
  • Zniesienie szkoleń, które zmniejszają punkty karne, 15 pkt karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego
  • Punkty karne będą usuwane po dwóch latach, a nie po roku
  • Możliwa konfiskata samochodu za prowadzenie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie co najmniej niebezpieczeństwa sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym. To samo jeżeli chodzi o prowadzenie pod wpływem środków odurzających.
  • Przepadek pojazdu będzie można orzec nawet w przypadku, gdy nie będzie on własnością sprawcy. Stanie się tak jeżeli właściciel mógł zapobiec wypadkowi wiedząc, że kierowca może go spowodować np. widząc, że jest nietrzeźwy lub pod wpływem środków odurzających.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c