Gwałtowna zmiana pogody! Najnowsze prognozy zwiastują ogromne… ocieplenie!

Miało być -20 stopnie, a będzie dużo więcej! Najnowsze prognozy diametralnie się zmieniły. Idzie ocieplenie nawet do 13 stopni Celsjusza!

Fot. Shutterstock

Jak przekazał rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski w rozmowie z PAP, najnowsze prognozy pokazują, że w ciągu dni prognozy potrafią się zmienić.

Jeszcze na początku tego tygodnia będzie wyraźnie zimno. Temperatury wahać się będą od -8 do -3, a w nocy spaść mogą nawet do -20. Takie temperatury utrzymają się do środy, kiedy to do Polski zacznie wkraczać ciepło. Najszybciej odczują to mieszkańcy południowego zachodu, a następnie centrum, W tych rejonach temperatura wyniesie od 2 do 3 stopni Celsjusza, choć w nocy nadal będzie bardzo zimno.

Wyraźne zmiany nadejdą w sobotę i niedzielę. W pierwszy dzień weekendu temperatura wzrośnie do 10 stopni, a w niedzielę do 13 stopni Celsjusza.

Specjalista podkreślił, że prognoza jest „Wybitnym przykładem, że nawet na pięć dni w ciągu trzech dni potrafi się diametralnie zmienić. Miały być wartości -20 st. C. w całym kraju, a teraz jest zupełnie inaczej. Idzie ocieplenie” – powiedział.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c